MEZOTERAPIA „NOVODOBÝ BOJOVNÍK S PRVÝMI PRÍZNAKMI STARNUTIA PLETI“

1.časť

„Mezoterapia“ je nechirurgický, minimálne invazívny spôsob podávania liečiva, ktorý pozostáva z viacerých intradermálnych alebo subkutánnych injekcií zmesi zlúčenín „melanže“ v minútových dávkach. Môžu sa použiť rastlinné extrakty, homeopatiká, liečivá, vitamíny a iné bioaktívne látky, ale látky na báze alkoholu alebo oleja by sa nemali používať na mezoterapiu kvôli riziku kožnej nekrózy.

Pojem „mezoterapia“ je odvodený z gréckych slov „mesos“, čo znamená „stredný“ alebo „stredný“ a „therapeia“, čo znamená „liečiť medicínsky“, t. j. injekciou do strednej vrstvy kože alebo „intradermoterapia“. Hĺbka vpichu ihly by nemala presiahnuť 4 mm, aby bola účinná.

História

Mezoterapiu po prvýkrát vyvinul v roku 1952 Dr. Michel Pistor, francúzsky lekár na liečbu bolesti a cievnych porúch. Pistor vymyslel termín „mezoterapia“. Definoval to ako ošetrenie mezodermu (primárnej zárodočnej vrstvy, ktorá sa vyvíja do spojivového tkaniva, svalov a obehového systému). V roku 1976 použil na opis mezoterapie tieto slová: „malý objem, niekoľkokrát a na správnom mieste“. [3]Pistor založil v roku 1964 Francúzsku spoločnosť pre mezoterapiu a v roku 1987 Francúzska národná akadémia medicíny oficiálne uznala mezoterapiu ako medicínsku špecializáciu. Medzitým sa mezoterapia stala populárnou vo väčšine častí Európy a Južnej Ameriky a nedávno aj v Spojených štátoch a ázijských krajinách.

Prehľad objemu koktailu, ktorý sa má vstreknúť, hĺbka prieniku mezoterapeutickej ihly a počet sedení potrebných na rôzne použitia je uvedený nižšie [tabuľka – 1].

 PokožkaVlasy
Hĺbka0,2-0,6 mm0,5-0,6 mm
Frekvencia ošetrení 1x do týždňa po dobu 4 týždňov (3-4x) 1x do týždňa po dobu 10 týždňov

Mesolift/Mesoglow/Biorejuvenizácia

Mesolift/mezoglow je termín používaný pre omladenie pokožky tváre a krku. Prostriedky, ktoré bežne používané na mezolift sú:

Kyselina hyalurónová (HA): glykozaminoglykán, ktorý viaže a zadržiava vodu, čím zlepšuje tonus a elasticitu pokožky. HA používaná v mezoterapii nie je zosieťovaná (keďže hlavnou funkciou je hydratovať) na rozdiel od výplní, kde je zosieťovaná (keďže hlavnou funkciou je vyplniť medzeru, a preto je potrebné ju stabilizovať).

Multivitamíny, stopové prvky: iónová rovnováha pokožky.

Aminokyseliny, rastlinné bielkoviny: rekonštrukcia bielkovín.

Dimetylaminoetanol: prekurzor PC, premieňa cholín na acetylcholín (Ach) a tým spôsobuje svalovú kontrakciu vedúcu k svalovej pevnosti (hlavne dolnej časti tváre).

Hexapeptid 3 : blokuje uvoľňovanie Ach [13] a tým uvoľňuje svaly a vyhladzuje vrásky (hlavne na hornej časti tváre).

V poslednej dobe sa na tvár po mezoliftingu používajú prírodné/natívne lyofilizované kolagénové pláty. Kolagénové pláty zaberajú tvar časti tváre, kde sa nanášajú, a vďaka svojej schopnosti zadržiavať vodu hydratujú a spevňujú pokožku.Výhodou je menšia tvorba modrín, opuchov a nepohodlia po zákroku.

……

Zatvoriť  

Rezervácia

Pre rezerváciu termínu nás kontaktujte telefonicky.

Bratislava:

  +421 948 140 920

Košice :

  +421 910 135 572